sobota, 09 apríl 2022 14:36

Nebojme sa hadov!

Aj vy máte strach z hadov? Že sa ich báť netreba, o tom sa presvedčili žiaci 3.A a 4. A na besede vo Vihorlatskej knižnici.

V piatok 8. apríla predpoludním si Vihorlatská knižnica s pani Zuzanou Švecovou pripravila pre našich tretiakov a štvrtákov milé prekvapenie. Pútavou a zábavnou formou sa z úst p. Zuzky deti dozvedeli veľa zaujímavých informácií o živote hadov, ich pôvode, rôznych druhoch žijúcich na Slovensku i po celom svete, spôsoboch rozmnožovania. Naj " pikošky"  zo života hadov upútali azda najviac. Prezentácia o ich živote im veľa prezradila. No azda najväčším prekvapením  bolo, keď p. Zuzka prezradila, že hady sa dajú chovať aj doma a ona sama má takýchto " domácich miláčikov už troch. Všetky tri sú samičky a jednu z nich dokonca priniesla aj priamo na besedu. Je to užovka červená a volá sa DEE. Má ju doma už niekoľko rokov a kúpila si ju práve preto, aby prekonala strach z hadov. Teraz na nich nedá dopustiť a s láskou o nich aj rozpráva. Keďže užovka nie je jedovatý had, p. Zuzka dovolila deťom, aby si DEE pohladili. Odvážni si vyskúšali na vlastnej koži, aké to je, mať hada vo vlastných rukách. Takéto skúsenosti "naživo" priniesli všetkým tretiakom aj štvrtákom nevšedný zážitok a nový pohľad na týchto plazov našej prírody. Ďakujeme za prijatie a ochotu podeliť sa s vlastnými zážitkami p. Zuzke a už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity vo Vihorlatskej knižnici!