nedeľa, 24 apríl 2022 22:53

Deň Zeme v 1.A

(1 Hlasovať)

V piatok 22. 4. 2022 pri príležitosti Dňa Zeme sme v spolupráci s rodičmi žiakov 1.A zorganizovali prehliadku spojenú s prezentáciou vlastných eko modelov, vytvorených z odpadových materiálov. Žiaci predviedli úžasné výtvory, mohli sme obdivovať aj zaujímavé pokrývky hlavy. A aj keď bola táto aktivita dobrovoľná, zaujala tak, že sa zapojil každý. Žiaci využili akýkoľvek odpadový materiál - igelitové tašky, sáčky, noviny, časopisy, rolky z toaletného papiera, kartón, plastové fľašky, vrchnáky....čokoľvek.

Naozaj vytvorili pestré a nápadité modely, ktoré predviedli pred spolužiakmi prvého stupňa. Dokázali tak, že každý z ich výtvorov môže byť ekologický a priateľský k životnému prostrediu. Módna prehliadka mala veľký úspech a prváci boli odmenení drobnými cenami, ale aj potleskom.

Motto roku 2022 znie – Investujme do našej planéty! A ako to môžeme urobiť? Napríklad obmedziť používanie plastov, šetriť vodou, používať prírodné hnojivá či zapojiť sa do dobrovoľníckych činností. Aj žiaci 1.A si okrem tejto vyššie spomínanej aktivity počas vyučovania rôznymi aktivitami pripomínali dôležitosť ochrany prírody, separácie odpadu a zamýšľali sa nad tým, ako môžu dopomôcť k ochrane životného prostredia.

Nezabúdajme, že každý deň môže byť Dňom Zeme a veďme k úcte a láske k našej planéte aj svojich najbližších!

Video:

Viac z tejto kategórie: « Nebojme sa hadov! Obohatenie »