utorok, 13 november 2018 18:42

Úspech druhákov v súťaži Mladý filmový tvorca

V súťaži Mladý filmový tvorca sa podarilo žiakom 2.A triedy pod vedením pani učiteľky Mgr. Ivany Čepovej obsadiť krásne 1. miesto. Táto súťaž je žánrovo zameraná na tvorbu krátkeho animovaného filmu a mohli sa jej zúčastniť žiaci vo veku 6 – 18 rokov.

Organizuje ju SEA - Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia, Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a. s., a projektom Modrá škola.
Druhákom zo Základnej školy Dargovských hrdinov v Humennom sa podarilo v tejto súťaži obsadiť 1. miesto s prácou Naša cesta do školy. Žiaci pripravili animovaný film v programe Zu3D. Postavičky zhotovili z plastelíny, použili aj postavičky z Lega a rôzne hračky.

Vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien prebehlo 08. 11. 2018 na veľtrhu Bibliotéky a Pedagogiky v bratislavskej Inchebe. Všetkým urobili radosť hodnotné ceny. Veľkým prínosom pre žiakov bola aj návšteva výstavy Bibliotéka a Pedagogika a tiež interaktívnej výstavy o vede a technike Veda netradične.

Video:

Naša cesta do školy from Ivana Čepová on Vimeo.

Fotogaléria: