nedeľa, 16 september 2018 14:33

Sústredenie našich žiakov na Zemplínskej Šírave

V dňoch od 19. – 21. 9.2018 sa uskutoční „Sústredenie malých programátorov“ v rekreačnom stredisku Zemplínska Šírava- Kamenec.

Sústredenie je určené žiakom 2. – 5. ročníka so všeobecným intelektovým nadaním. Organizátorom sústredenia je Základná škola Dargovských hrdinov v Humennom v rámci projektu Klubu nadaných detí v Humennom, ktorý vedú Mgr. Ivana Čepová a PaedDr. Ingrid Závodská. Zúčastní sa ho 50 žiakov z Humenného a zo Svidníka. Z našej školy je to 43 žiakov, ktorí budú počas trojdňového sústredenia plniť aktivity v prítomnosti p. učiteľky Mgr. Lukáčovej, Mgr. Ing. Luksajovej, Mgr. Čepovej a PaedDr. Závodskej.

Program sústredenia je zameraný na rozvoj intelektového a špecifického nadania detí prostredníctvom realizácie rôznych vzdelávacích aktivít, kódovania, ale i rekreačno – turistických aktivít.

Aktivity počas sústredenia :

• turistická vychádzka na Vinianske jazero a Viniansky hrad
  • Chemická a fyzikálna show
  • minilogická olympiáda
  • „Cesta po štátoch Európskej únie“ - kódovanie minirobotov „ Ozobotov“, tvorba priestorových modelov
  • konštruovanie a kódovanie robotických stavebníc LEGO Boost, aktivity s robotmi Blue Bot
    a mikropočítačom micro:bit
  • pieskové sochy Zemplínska Šírava
  • fotografická súťaž, online kvízy.... + plávanie  :-)

Sústredenie finančne podporili: Mesto Humenné, Rodičovské združenie pri ZŠ Dargovských hrdinov19 v Humennom, rodičia zúčastnených žiakov.