nedeľa, 24 jún 2018 16:03

Štvrtáci úspešne obhájili ročníkové práce

Mesiac jún je pre nás všetkých časom hodnotenia celoročnej práce. Pripomíname si čo všetko sme zvládli, aké sme dosiahli úspechy, čo je potrebné do budúcna ešte zlepšiť. Štvrtáci sa lúčia so svojimi triednymi učiteľmi a spomínajú na všetko pekné, čo zažili počas štyroch rokov so svojimi spolužiakmi, učiteľmi, vychovávateľmi.

Milých spomienok je veľa. Jednou z takýchto spomienok sa pre štvrtákov zo 4. A určite stane obhajoba ročníkových prác. Od 1. po 4. ročník si žiaci vyberali témy svojich prác podľa vlastného výberu a záujmu. Ich práce boli každým rokom lepšie a kvalitnejšie. Formy ročníkových prác sme začali postermi v 1. ročníku a od 2. ročníka už boli v elektronickej  a tlačenej podobe. V tomto školskom roku mnohí žiaci svoje ročníkové práce obohatili o rôzne nástroje IKT, s ktorými pracovali na vyučovaní na I. stupni, no aj v rámci projektu - Klubu nadaných detí či medzinárodných eTwinningových projektov. Využili online nástenku Padlet, vytvorili kvízy v programe Kahoot, vkladali vlastné videá , fotomontáže v programoch  Loonapix, Slideshow. Skúsili nahrať aj interview so zaujímavými ľuďmi. V praktickej časti prác sme mali možnosť vidieť  vlastnoručne vyrobenú Eiffelovu vežu, Ranč pre kone, suveníry z Krakowa, krásne ľudové kroje Zemplína, včelie produkty, retro telefóny, športovú výbavu tenistu a tanečníčky, ochutnali zdravé a chutné Fit tyčinky. Žiaci ročníkové práce prezentovali na výbornej úrovni pred rodičmi, učiteľmi aj žiakmi 2., 3. a 4. ročníka. Témy ročníkových prác  : Očné klamy, Zdravý životný štýl, Evolúcia digitálnych technológií, Včely, Krakow, Tenis v mojom živote, Paríž, Folklór v Humennom, Pytagoras a slávna veta, Poklady Zemplína, Kone a Tanec. Šikovným štvrtákom bol udelený certifikát za úspešnú obhajobu ročníkovej práce triednou učiteľkou. Blahoželáme a prajeme ešte veľa podobných úspechov na II. stupni!